Historia pizzeri 105

Koncept Pizzerii o nazwie zaczerpniętej z kultowego samochodu z czasów PRLu – Syreny 105 powstał w 1998 roku. Marcin Ciesielski wraz z żoną  otwiera w tym roku pierwszy lokal w centrum Buska-Zdroju o nazwie Pizzeria Stopiątka. Dzięki pysznej pizzy i rodzinnej atmosferze miejsce szybko staje się ulubioną pizzerią mieszkańców.

Kolejny lokal założycieli jest konceptem Express i ma dowozić pizzę wszędzie tam gdzie życzą sobie mieszkańcy Buska-Zdroju.
W dalszych latach Marcin Ciesielski prężnie działa na rynku HORECA zakładając firmę Mastergrupa, która dziś koordynuje pracę kilku firm działających w tym segmencie rynku. Po latach doświadczeń decyduje się na  tworzenie konceptu franczyzowego opartego na sukcesie własnych Stopiątek.

W 2008 roku powstaje pierwsza placówka franczyzowa. Dziś Stopiątka to Ogólnopolska Sieć Pizzerii na której czele  nadal  stoi Marcin Ciesielski wraz ze sztabem specjalistów na co dzień pracujących na rzecz franczyzobiorców.
Ostatni rok przynosi kolejne otwarcia placówek, a na 2014 rok planowane są następne.
Pierwsze Stopiątki w Busku-Zdroju funkcjonują doskonale i są kultowym miejscem spotkań, a każda nowo otwarta placówka franczyzowa dzięki wspólnej pracy szybko powtarza sukces pierwowzoru.